Makaleler

Evlilik Tebrik Mesajı Örnekleri

Yakinen tanıdığınız ve oldukça fazla sevdiğiniz çift olan arkadaşlarınızın düğününü kaçırdıysanız, bunu telafi edecek güzel bir mesaj atmalısınız. Evlilik tebrik mesajı örneklerini sizlere vermeden önce, düğüne gitmeden önce de mesajları atabileceğinizi sizlere bildirmek istiyoruz.

Düğün tebrik mesajları genellikle karşı tarafı motive eden mesajlardır. Karşı tarafı yaptıkları seçimden dolayı kutlar ve mutluluklarının devamını dilersiniz. Aynı zamanda evlenen çifti ne kadar sevdiğinizi ve sizler için anlam ve önemini de evlilik tebrik mesajı içerisine yazabilirsiniz.

Oldukça ustaca yazılmış örneklemeler var olsa bile, bizlere göre tamamen başkasının yazısını yazmamalısınız. Sizlere vereceğimiz örneklere göz gezdirdikten sonra, en çok içinize sineni seçin ve içerisine kendi duygularınızı da ekleyerek yazmaya başlayın.

Kendi duygularınızı da içerecek olan düğün tebrik mesajları, karşı tarafı daha çok mutlu edecektir. Mutlu etmesinin yanı sıra, karşı tarafa kendilerini değerli de hissettirecektir.En İyi Evlilik Tebrik Mesajı Nasıl Atılmalıdır?

Evliliklerini kutlamak için mesaj atacağınız çifti tanıma düzeyinize göre mesaj atmalısınız. Örneğin çift en yakın arkadaşlarınız arasında fakat sizler düğünü kaçırdınız. O zaman evlilik tebrik mesajı içeriği hem samimi hem de üzgün olabilir.

Aşağıda sizlere yeni evlenen kişilere atılabilecek tebrik mesajlarının örneklerini maddeler halinde sıraladık;

  • Dünyada diğer yarınızı bulduğunuz için çok şanslısın, umarız birlikteliğiniz bir ömür olur. Evliliğinizi en içten dileklerim ile tebrik ederim.
  • Sevginiz ile bir ömür birbirinizi şımartarak ve tebessüm ettirerek geçirin. En doğru kararı vererek, birlikteliğinize tacı taktınız. Evliliğiniz daim olsun, tebrik ediyorum.
  • Her yeni güne mutlu ve sevgiyle uyanmanızı diliyorum. Evliliğinizi kutlarım.

Evlilik tebrik mesajı olarak bu mesajlardan bir tanesini seçebilirsiniz. Düğün kutlama mesajı olarak da bu mesajları atabileceğinizi unutmayınız.

Attığınız mesajların karşı tarafa negatif bir ima yapmadığına emin olmalısınız. Örneğin arkadaşınız kuşlardan haz etmeyen birisiyse, kuşlar gibi özgür ve hür bir evliliğiniz olsun, mesajı onların pek de hoşuna gitmeyebilir. Dikkat ederek düğün tebrik mesajı atarsanız daha güzel bir evlilik kutlaması yapmış olursunuz.Klasik Düğün Tebrik Mesajları

Çok fazla samimi olmadığınız kişilere rahatça gönderebileceğiniz, hafif bir resmiyet içeren mesajları da bu alt başlıkta sizler için listelemek istedik.

Evlilik tebrik mesajı arasından klasik olanlar;

  • Sizin gibi güzel bir çiftin, evlilik yolculuğuna da beraber çıkma kararı vermesi çok hoş. Sizleri ve sizlerin evliliğinizi kutluyorum.
  • Evlilik iki ömrü tek bir ömürde yaşatır derler. Umarım sizlerin de ömrü daima birlikte ve güzel olur. Evliliğinizi kutlarım.
  • Sizlere de sevgili eşinize de hayat yolunda başarılar diliyor ve sizleri tebrik ediyorum.

Gibi örnekleri de düğün tebrik mesajları arasına alabilirsiniz.Sıfırdan Evlilik Tebrik Mesajı Nasıl Yazılır?

Evlilik için yazacağınız mesajların tamamen kendinize özgün olmasını istiyorsanız, denemeniz gereken bir iki seçenek bulunuyor. Evlilik tebrik mesajı esasına bakıldığı zaman, düğünü kutlamak ve karşıda ki çifte mutluluklar dilemek için yazılır.

Yazılarınızda gerçekleşmiş veya gerçekleşecek olan düğünü tebrik etmeyi unutmayın. Bunu doğrudan değil kendi cümleleriniz ile yapabilirsiniz. Karşı tarafı tebrik edin ve sizlerin de heyecanlarına ortak olduklarını karşı tarafa hissettirin.

Bu yazımız hoşunuza gittiyse benzer yazıları ve gelişmeleri sitemizin bülten ve makaleler kısımlarından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu