MakalelerBültenlerDüğün Hazırlıkları

Çeyiz Paketi Hazırlıkları ve 2017 Gecelik Modelleri

Çeyiz Paketi Hazırlıkları ve 2017 Gecelik Modelleri

Gelin adaylarının çeyiz paketi hazırlıkları sırasında en çok önem verdikleri konulardan biri “Gecelik ve Sabahlık” olduğundan bugünkü bültenimizi 2017 Gecelik Modelleri üzerine hazırladık.

Yaklaşan düğün sezonu, gelin adaylarında özellikle çeyiz paketi hazırlıkları konusunda tatlı bir telaş yaşatmaktadır.

Her genç kızın hayalini süsleyen evlilik için en önemli unsurlardan biri, geçmişten günümüze kadar önemini koruyan çeyizlerdir. ‘kız beşikte çeyiz sandıkta’ deyimi, halen geçerliliğini korumaktadır. Kadınlar için bu derece önemli olan çeyizin vazgeçilmez unsuru ise gecelik ve sabahlıklardır. Gecelikler, özel günlerde veya günlük kullanımlarda tercih edilen ve ipek, saten ve penye gibi kumaşlardan üretilen elbise modelleri olarak ifade edilebilir. Sabahlık ise, yataktan kalkıldığı zaman geceliklerin üzerini örtmek için kullanılan ve geçici olarak giyilen kıyafet türüdür.

Hem gecelik hem de sabahlık modellerinde, pek çok çeşit ve model bulunmaktadır. Gecelik ve sabahlık modelleri, çeyiz paketleri için özel olarak üretilmiş takımlar halinde satın alınabileceği gibi, ayrı ayrı olarak da kombinlenebilmektedir. Genel olarak gecelik renklerinin tam zıttı renklerinde tercih edilen sabahlık kombinlerinde, pek çok güzel ve şık seçenek bulunmaktadır. Gecelik modelinizi nasıl tercih ederseniz edin, sabahlık modelleri genellikle uzun kollu ve ayaklara kadar uzanan boyda olmaktadır. Bunun dışında diz kapağı hizasında olan sabahlık modelleri de bulunmaktadır. Tabii uzun bir geceliğin üzerine kısa eteği olan sabahlık modeli tercih etmek, hoş bir görünüm yaratmayacaktır. Bu nedenle çeyizleriniz için gecelik ve sabahlık modelleri tercih ederken, bazı unsurlara dikkat etmeniz çok önemlidir. Bu unsurlardan şu şekilde bahsedilebilmektedir;

• Çeyizler için tercih edilen gecelik modelleri, günlük kullanım ve özel günlerde kullanım olmaz üzere iki seçenekte değerlendirilmelidir. Günlük kullanım için tercih edeceğiniz sabahlık modelleri sade ve uzun olurken, özel günler için tercih edilen sabahlık modelleri kısa etekli gecelikler için diz kapağı hizasında ve dantelli veya aksesuarlı olarak tercih edilebilmektedir.
• İster özel ister günlük kullanım için tercih edeceğiniz gecelik modellerinin renkleri ile sabahlığınızın renklerinin zıt olması, daha hoş bir gürünüm kazandıracaktır. Ancak mat ve koyu renkler, sabahlık modellerinde, genel olarak tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.
• Beyaz olarak tercih edilen sabahlıkların içerisine beyaz, bej veya krem renkleri tercih edilmelidir. Çünkü açık renkli sabahlıkların içerisinde olan koyu renkli gecelikler, güzel bir görünüm yansıtmayacaktır.

2017 Gecelik Modelleri
Bellucci Saten Gecelik ve Sabahlık

2017 Gecelik modelleri için aklımıza gelen ilk marka ülkemiz gecelik ve ev giyimi sektöründe yıllardır Haute Couture tarzda çalışmalarını sürdüren İpek Kıramer olmakta.

Ünlü markanın bugüne kadar hiç bozmadığı yalın ve zarif çizgisini Bellucci Saten Gecelik üzerinde görmekteyiz. Terletme yapmayan bu kumaş İtalya’da ipek kalitesindeki tamamen polyester kumaştan üretilmiş ve Fransız ipek koton karışımı dantel tül kullanılarak tamamlanmıştır. Evlilik hazırlığı yapan gelin adayları için idealdir ve yine aynı markanın Bellucci Saten Sabahlık takımı ile kombinlenebilir. Siyah ve ekru renklerini İpek Kıramer online satış sitesinde bulabilirsiniz.

2017 Gecelik Modelleri
Tchibo’yla Doğallığın Konforunu Keşfetme Zamanı
2017 Gecelik Modelleri
Tchibo’nun, baharın karşı konulmaz enerjisini ve doğallığını evlerine taşımak isteyenler için özel olarak tasarlanan “Doğallığın Konforunu Keşfedin” koleksiyonu

Özellikle günlük hayatta son derece kullanışlı ve sağlıklı organik kumaştan üretilmiş Tchibo’nun sabahlık ve gecelik modelleri incelenmeye değer.

2017 Gecelik Modelleri
Penti’yle Yeni Sezonda Romantik Stil

Ev giyim konusunda çok iddialı markalardan biri de hiç kuşkusuz Penti‘dir.

2017 Gecelik Modelleri
Penti İlkbahar/Yaz sezonunda yer alan ev giyim koleksiyonuyla, evde de romantik bir stil sunuyor.

Markanın ilkbahar, yaz sezonu için hazırlamış olduğu ev giyim koleksiyonu, çeyiz paketi hazırlıkları içindeki gelin adaylarına 2017 gecelik modelleri için harika alternatifler sunuyor. Gündelik hayatınızı kolaylaştıracak pileli gecelikler ile birlikte kullanabileceğiniz incecik sabahlıklar bol çeşit ve üstelik inanılmaz fiyat avantajlarıyla Penti mağazalarında.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu