BültenlerBalayı

Balayı yapılabilecek butik otel seçimleri

 

En iyi Butik Oteller listesinden seçtiklerimiz

Evlenecek olan gelin ve damat adaylarının balayı seyahatlerine ilham verecek dünyanın en iyi butik otelleri Hotels.com tarafından seçilmiş. Biz de sizin için derledik :

1828 Smart Hotel, Buenos Aires
Arjantin Buenos Aires de bulunan 5 yıldız 1828 Smart Hotel, görebileceğiniz dünyanın en akıllı otellerinden biri. 14 Özel tasarlanmış odası ile, balayı için konaklayacak yeni evli çiftlere son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Odanızda bulunan aydınlatmadan, televizyona ve hatta klimaya kadar her şeyi kontrol edebilmeniz için check-in sırasında size özel telefon ya da tablet veriliyor.

Buenos Aires'teki 5 yıldızlı 1828 Smart Hotel, dünyanın en akıllı otellerinden biri.
1828 Smart Hotel, Buenos Aires

Hotel Gendarm Nouveau, Berlin
Dünyada reformları ile tanınan Orta Avrupa’nın en tarihi başkentlerinden olan Berlinde, balayı çiftlerine sunulan çok fazla modern aktivite var. Balayı alternatifleri arasında olan Hotel Gendarm Nouveau butik oteli size Berlin’in çatılarına tepeden bakma fırsatı tanıyor. Gendarmenmarkt Meydanın’da çok merkezi bir konumda olan otel, nefes kesici. Şık tarzları mükemmel birleştiren 47 odasının her biri Berlin’de aksiyonun merkezinde gelin ve damatlara romantik bir balayı imkanı sunuyor.

Berlin'in çatılarına tepeden bakan konumuyla bu 4 yıldızlı otel, Gendarmenmarkt Meydanı yakınlarında yer alıyor.
Hotel Gendarm Nouveau, Berlin

Mill Houses Elegant Suite, Santoron
Deniz ve gökyüzü arasında köprü misali uzanan görkemli bir kayalığın üzerinde yer alan 4 yıldızlı butik otel, manzarasıyla balayı misafirlerini hipnotize ediyor. Etkileyici yanardağ manzarası sunan bu sıra dışı otelin 13 suiti var ve bunların hepsi, özel tasarlanmış ve romantik bir otelden bekleyebileceğiniz her türlü kaliteli hizmet anlayışı ile yönetilmekte.

Gökyüzü ile deniz arasında köprü misali uzanan bir kayalığın üzerinde yer alan 4 yıldızlı otel, manzarasıyla konuklarını hipnotize ediyor.
Mill Houses Elegant Suite, Santoron

Hotel L’Orologio, Floransa
Balayı için tercih edilen başlıca şehirlerden biri olan Floransa’da, merkezi konumu ile 4 yıldızlı Hotel L’Orologio yeni evli çiftleri saatlerin sihirli dünyasıyla buluşturuyor.
Neden mi? Otelin her odası saat ve zaman temalı sanat eserleri ile donatılmış. Otelin mimarisinde deri, parşömen kağıdı, koyu pirinç ve ahşap gibi materyaller kullanılarak türün rengini ve kokusunu çağrıştıran romantik ve büyüleyici bir deneyim sunuyor. Floransa kenti, sanatın, tarihin ve Rönesans’ın beşiği olarak kabul edilir. Düşünün Dante Alighieri, Leonardo Da Vinci, Michelangelo ve Machiavelli gibi pek çok ünlü sanatçı sizin gezdiğiniz mekanlarda yaşamıştır.

Floransa merkezindeki bu 4 yıldızlı otel, konuklarını saatlerin sihirli dünyasıyla buluşturuyor.
Hotel L’Orologio, Floransa

The Pand Hotel, Bruges
18. Yüzyıldan kalma bir binada hizmet sunan The Pand Hotel butik otel anlayışını çok benimsemiş ve romantik çiftlere özel balayı imkanı sunmuş. Orta çağı’dan kalma taş binada bulunan 26 oda, orijinal antikalar, muhteşem sanat eserleri ve göz kamaştıran döşemelik kumaşlarla dizayn edilmiş. Özel olarak dekore edilmiş olan yatak
odalarına, sıcaklık katan şöminelere kadar her detay otele karakter ve cazibe kazandırmış. Otelin konumu Bruges’ün kanallarına sadece yürüyüş mesafesinde.

Bruges’ün ünlü kanallarına sadece yürüyüş mesafesindeki butik otel, 18. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veriyor.
The Pand Hotel, Bruges

Stallmästaregården Hotel, Stockholm
Stockholm son yıllarda tatil ve balayı seyahatlerinde yıldızı parlayan şehirlerden. Kent merkezine çok yakın mesafede bulunan Stockholm’ün ilk oteli olduğu varsayılan bu 4 yıldızlı butik otel bir çok kez Kraliyet ailesini ağırlamış. 1600 yıllarında İsveç Kraliçesi olan Kristina’yı konuk etmiş olan otel, gerçek anlamda kraliçelere layık. Profesyonel hizmet anlayışı ile 47 odalı otelin 1700’lü yılların görkemini yansıtan şık dekore edilmiş Michelin yıldızlı restoranında sunulan ünlü İsveç yemekleri herkesin dilinde.

Stockholm'ün ilk oteli olduğu düşünülen bu 4 yıldızlı otel, şehir merkezine sadece 10 dakikalık mesafede.
Stallmästaregården Hotel, Stockholm

Hotel Bagues, Barselona
Barselona deyip de müzesiz olmaz, işte size ünlü Las Ramblas’taki bu çarpıcı butik müze oteli. Romantik bir balayı yaşamak isteyen çiftler için kaçırılmaz bir fırsat.
Otel, 1850’da inşa edilmiş ve o tarihten bu yana mücevher atölyesine ev sahipliği yapan tarihi El Regulador Sarayı’nda yer alıyor. 31 odası ve süiti bulunan 5 yıldızlı bu otelde, dekorlarda kullanılan eşsiz Masriera Art Nouveau mücevher koleksiyonundan enfes parçalar sergileniyor.
Burada yaşayacağınız balayı size ayrıca ışıltı katacaktır 🙂 Hotel Bagues’ın çatı terasından panoramik manzara eşliğinde romantik akşam yemeğinin keyfini çıkarma şansını yakalayabilirsiniz.

Ünlü Las Ramblas'taki bu çarpıcı müze otel, 1850 yılında inşa edilen ve yüz yıllık bir mücevher atölyesine ev sahipliği yapan tarihi El Regulador Sarayı'nda yer alıyor.
Hotel Bagues, Barselona

The Culver Hotel, Kaliforniya
Kovboy filmlerini seven damatlar var mı aranızda? Kaliforniya’da bulunan, yaşanmışlık kokan otelin bir başka özelliği ise bir zamanlar binanın film yıldız John Wayne’e ait olmasıdır. 1924 yılında inşa edilmiş olan benzersiz biçimli yassı malikane, eskinin görkemli ihtişamında, avrupai ve romantik bir sinema tarihi yansıtıyor.
Culver City kent merkezinde bulunan bu mimari hazinede bir çok film aktrisi ve eski başkanlar konaklamış, dolayısıyla her odanın bir başka yaşanmış hikayesi var.

1924 yılında inşa edilen bu benzersiz biçimli yassı bina, bir zamanlar film yıldızı John Wayne'e aitti.
The Culver Hotel, Kaliforniya

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu