Makaleler

Tatlı bir Rüya: Düğün Pastası

Düğün Pastası Önemi…

Gelinler düğünlerinin en ufak detayına kadar kendileri ilgilenmek isterler ve tabi ki her şeyin mükemmel olması için çaba gösterirler. Düğünü planlaması için bir profesyonelle anlaşmış olsalar bile yine de alınan her kararın ve atılan her adımın kendi kontrollerinde olmasını isterler. Konuk listesi, oturma planı, çiçekler, fotoğrafçı ve tabi ki düğünün olmazsa olmazı düğün pastası.

Düğün pastası seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Aşağıda bunlardan bazılarını bulacaksınız.
Düğün konsepti:
Düğünün konsepti pasta seçiminde esastır. Genellikle rengârenk çiçekli veya kelebekli, büyük fiyonklu pastalar büyük otellerde verilecek bir akşam yemeği resepsiyonu için uygun olmaz. Bu tarz pastalar son derece eğlenceli ve samimi kır düğünleri için idealdir. Beş yıldızlı bir otelin balo salonunda çok katlı, tek renk, genellikle dışı beyaz şeker hamuru kaplı içi çikolatalı sade ve zarif bir pasta çok yerinde bir karar olur bunun yanında yine otelde düzenlenen bir kokteyl resepsiyonu içinse çok fazla katlı bir pasta hoş görünmeyebilir.
Günün trendleri:
Pasta seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri de o sezonun trendlerini takip etmektir. Hiçbir gelin demode bir düğün pastası istemez. 2014 yılının en gözde trendi olan çiçekler tabi ki düğünlere ve düğün pastalarına da yansıdı. Ekru ya da açık sütlü kahverengi pastaların etrafını süsleyen rengârenk çiçekleri bu düğün sezonunda çok fazla göreceğiz. Yine aşk temalı pastalar ön planda. Yan yana iki kalpten oluşmuş, yin yang formundaki siyah beyaz pastalar özellikle farklı bir konsept yakalamak isteyenler için ideal. Yine inci ve pastel renklerde kurdeleyle süslenmiş kar beyaz pastalar bu sezon çok revaçta olacak. Gelin ve damadın baş harflerinin işlendiği pastalar da son derece moda olacak. Orman meyveleri ile süslenmiş pastalar ise yılın eğlenceli pasta trendini oluşturuyor. Eğer samimi ve eğlenceli bir düğün organizasyonu düşünüyorsanız küçük top keklerden oluşan bir pasta da yerinde bir karar olacaktır.
Planlama:
Düğün pastanızın şekline ve neyli olacağına karar verdikten sonra sıra kimin pişireceğini seçmekte ve tabi ki bütçenizi ona göre hazırlamakta. Önce pastanızın şeklinin nasıl olmasını istiyorsanız bir resmini çizebilirsiniz ya da internetten veya bir dergiden beğendiğiniz pastanın aynısını istiyorsanız bir kopyasını almanızda fayda var; böylece pastacınıza tarif etmeye çalışmakla vakit kaybetmezsiniz. Özellikle sadece düğün pastası çalışan pasta evleri mevcuttur fakat bunlar biraz pahalı olabilir. Bütçeniz daha sınırlıysa yine de daha önceden düğün pastası yapmış, tecrübeli bir usta bulmanızı tavsiye ederiz. Sizden daha önce evlenen arkadaşlarınızdan fikir almanızda hiçbir sakınca yoktur. Yaptıracağınız pastanın mini bir versiyonunu önceden hazırlattırıp tatmanızı da ayrıca öneririz.
Tüm bu seçenekler içinde unutmayın ki en önemli olan sizin tarzınız ve zevkiniz. Bu sizin düğününüz ve her şey sizin istediğiniz gibi olmalı ama bunu yaparken bir profesyonelden veya yakın zamanda düğün yapmış olan bir yakınınızdan tavsiye almanızda hiçbir sakınca yok. Kararınızı vermeden önce dergileri karıştırın ve size bu konuda yardımcı olacak internet sitelerini takip etmeyi unutmayın.
Düğün Pastası Önemi…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu