Makaleler

Gelinlik Ayakkabısı, Büyük Günden Önce Mutlaka Deneyin

Gelinlik ayakkabısı oldukça pahalı olabilir. Hatta gelinliğiniz fazlasıyla uzun ve ayakkabılarınızı tamamen gizliyorsa kimsenin görmeyeceği bir şey için bir servet harcamayın. Mükemmel ayakkabıyı bulduğunuzda en uygun fiyatı bulmak için birkaç yere sorun. İnternetten sipariş verecekseniz şirketin iade politikası olmasına dikkat edin.

Kusursuz ayakkabıyı buldunuz. Gelinliğinizle mükemmel uyumlu ve onlara bayıldınız diyelim. Ama bu sebepler ayakkabıyı satın almanız için yeterli mi? Görünüşte ne kadar harika ayakkabılar olsalar da düğün gününüzde size acı çektirirlerse onlara lanet edersiniz. En özel gününüzde isteyeceğiniz en son şey şişmiş ve kan içinde kalmış ayaklar olacaktır. Aşağıdaki ipuçları hayatınızın en önemli günü için ayakkabılarınızın da en az sizin kadar hazır olması için size yardımcı olacak.
Ayakkabılarınıza alışmak
Eğer ayakkabılarınızın düğün gününüzde ayağınızı vurmasını istemiyorsanız önceden giyerek ayakkabınızı açmalısınız. Düğününüzden birkaç hafta öncesinden başlayarak ayakkabılarınızı evin içerisinde kısa aralıklarla giymeye başlayın ama sakın dışarıda giymeyin. İçinde en az dört- beş saat rahat edebilmeniz gerekeceğinden rahatça yürüyebiliyor musunuz, rahatça durabiliyor musunuz diye iyice kontrol edin. Tüm bunları yapmanıza rağmen gelin ayakkabılarınız yine de canınızı acıtıyorsa belki de bu ayakkabıların size uygun numarada olmadığını kabul etmenizin zamanı geldi demektir. Yarım hatta bir numara daha büyük yeni bir çift ayakkabı satın alın.
Düğününüz için ekstra ayakkabılar
Düğünün yapılacağı salona girerken yüksek topuklu ayakkabılar istersiniz çünkü bu sizi daha uzun ve zayıf gösterecektir. Ama tüm düğün boyunca yüksek topuklularla rahat edemeyebilirsiniz. Bizim size önerimiz zarif, yüksek topuklu ayakkabılarınızı nikâh süresince giymeniz daha sonra kutlama ve dans bölümüne geçildiğinde muhtemelen tüm düğün stresinizi dans ederek atmak isteyeceğinizden daha rahat edeceğiniz yeni bir çift gelin ayakkabınızın olması. Ama bu ayakkabıların da şık olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca unutmayın ki aksilikler olabilir. Ayakkabınızın topuğu kırılabilir, ayakkabılarınız ayağınızı acıtabilir ya da birisi ayağınıza kötü bir şekilde basabilir. Her durumda da yanınızda yeni bir çift ayakkabı olması çok iyi olacaktır.
Gelin ayakkabısı ve salonun yüzeyi
Yürüyeceğiniz salon halı kaplı ya da kaygan zemin olabilir. Her iki durumda da gelinlik ayakkabılarınızla yürümek ya da dans etmek zor olabilir. Ayakkabılarınızın tabanına kaymanızı engelleyecek kendinden yapışkanlı küçük bir ped yapıştırabilirsiniz.
Pedikür yaptırmayı unutmayın
Pedikür sadece hak ettiğiniz bir lüks değil aynı zamanda da bir zorunluluktur. Yalınayak da gitseniz, sandalet de giyseniz, burnu açık topuklu ayakkabılar da giyseniz hatta burnu kapalı ayakkabı bile giyseniz yine de pedikür yaptırmalısınız. Balayında plajda ayaklarınızın güzel görünmesini istersiniz.
Elbisenize uygun ayakkabı giymek
Seçtiğiniz ayakkabılar tüm görünümünüzde önemli rol oynar. Eğer yalın ayak gitmek ya da sandalet giymek istiyorsanız gelinliğinizin ayaklarınızı kapatacak kadar uzun olması gerekir. Eğer yüksek topuklu giyecekseniz gelinliğinizin boyunun buna izin verecek uzunlukta olmasına dikkat etmelisiniz. Düz ayakkabılar için de tam tersi geçerli elbisenizin yerleri süpürmesini istemezsiniz.
Beyaz gelinlik ayakkabısı bir gereklilik değildir. Açık renkli ayakkabılar da son derece moda. Ayrıca düğünden sonra da giyilebilirler. Bunun yanında yüksek topuklular da tek seçeneğiniz değil. Eğer yüksek topuk sevmiyorsanız ya da alışkın değilseniz giymeyin. Kendi tarzınıza sadık kalmalısınız. Kendiniz olmanız ve ayakkabılarınızın içinde rahat hissetmeniz daha önemlidir. Sandalet, spor ayakkabı ya da kovboy çizmesi mi giymek istiyorsunuz? Öyle yapın. Ama ne tür ayakkabı giyecekseniz giyin önceden test etmeyi unutmayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu