Makaleler

Düğününüzde görevli olan birisi veya bir tedarikçi ortadan kaybolursa ne yapmalı?

Düğününüzde görevli olan birisiyle düğün gününde iletişim kuramıyorsanız, herhangi bir arkadaşınıza ya da düğünle ilgilenen birine onu bulma görevi verin. Eğer şanslıysanız, o kişinin çalıştığı şirketin internet sitesinde bütün iletişim bilgileri olacaktır. Eğer bu görevi almış kişi bu bilgilere ulaşmakta başarısız olursa, diğer alternatif seçeneklerin peşine düşmeli. Bunun dışında düğününüz için görevlendirdiğiniz başka kişiler, pastacı, fotografcı gibi size son dakikada ortaya çıkan sorunlarınızı çözmek için yardımcı olacaklardır, hem belki bulacağınız bu kişiler bu tür krizleri çözmekte uzman olabilirler.
Zorda kaldığınızda size yardımcı olabilecek birkaç öneri bulabilirsiniz.

Çiçekçiye Ulaşamama
Düğününüzde size yardımcı olan birinden en yakın çiçekçiye gitmesini ve oradan fazlaca çiçek almasını isteyin. Eğer bu kişi hızlı bir şekilde halihazırda kullanılmaya hazır çiçekler bulamazsa, ona büyük, sütun şeklinde büyük küçük mumlar almasını söyleyin. Örneğin Seremoniye nedimeler ellerinde mumla gelebilirler, bu çok şık ve sade olabilir. Hem bu mumlar aynı zamanda masaların merkezlerinde de güzel ve romantic bir ortam yaratabilir. Bunlara alternatif olarak küçük, renkli mumlar ya da taze meyveleri masaların merkezlerine koymak olabilir, böylece gelen davetliler çiçekçinin gelmediğini anlamayacaklardır bile.

Fotoğrafçıya Ulaşamama
Birkaç davetlinizi aramalı ve onlardan kendi fotoğraf makinelerini getirmelerini istemelisiniz. Eğer daha önceden fotoğraf makineleri almadıysanız ve kimsede yoksa, düğününüzde görevli olan birisinden en yakın dükkana gidip birkaç küçük fotoğraf makinesi almasını isteyin. Davetten sonra herkesin düğünde çektiği fotoğrafları paylaşabilecekleri bir sayfa oluşturun, (Facebook, Pinterest) Normalde fotoğrafçınızın çekeceği fotoğraflardan daha güzellerini elde edebilirsiniz.

Nikah Memuruna Ulaşamama
Eğer gerekiyorsa, internetten normalde bir düğün nasıl kıyılır diye arayın ve onunla ilgili belgeleri indirin, sonra size yakın olan bir arkadaşınızdan ya da aile üyenizden, nikahınızı kıymasını isteyin. Böylece yasal olmasa da manevi ve unutulmayacak bir şekilde evlenmiş olursunuz. Daha ilerideki bir tarihte gerçek bir nikah memuruyla da nikahınızı kıyıp yasal olarak da evlenebilirsiniz.

Matbaacıya Ulaşamama
Eğer Matbaacıya ulaşamıyorsanız ve elinizde düğün programları yoksa hiçbir şey yapmasanız bile kimse fark etmeyecektir, eğer düğüne fazlasıyla zamanınız varsa o zaman programı en baştan hazırlayabilirsiniz ve isterseniz bu programı normal bir fotokopi makinesinden kopyalayabilirsiniz. Gerçekten çok samimi olacaktır.

Aslında buradaki en önemli şey bu durumda bile eğlenebilmek. Düğün gününüzün rezil olduğunu düşünüyorsanız bile, unutmayın ki, o günün özel olmasını nedeni, sevdiğiniz kişi ile evleniyor olmanız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu