Makaleler

Ucuz Nişan Yüzüğü Bulmanın 5 Yolu

Nişan Yüzükleri, bazen alyans adıyla da karşılaşabilirsiniz, iki tarafın birbirine olan sevgisini gösteren bir sembol haline gelmişlerdir, ancak bu grupların illaki de pahalı olmaları gerekmez. Çoğu erkek ve bayanların bazıları zaten bu sembolün önemli olduklarını kabul etseler de, pahalı ve gösterişli nişan yüzüklerinin yerine ucuz ya da pahalı olmayan yüzükleri tercih ederler. Bu makalede düğününüz için nasıl ucuz ya da pahalı olmayan nişan yüzükleri bulacağınızı beş madde halinde göreceksiniz, yöntemler aşağıda belirtilmiştir.

Herhangi bir alışveriş merkezinde pahalı takı bakmayı eleyin öncelikle. Böylece, indirimli mağazalarda, internette pahalı olmayan bir nişan yüzüğü bulma şansınız artar. İnternette alışveriş yaparken bazı tehlikeler de olsa, prestijli mağazaların geri verme politikaları ve verdikleri garantiler alışverişinizi kolay ve güvenli hale getirir.

Alternatif değerli metalleri kullanmayı düşünmelisiniz, volfram ya da titanyum gibi. Bu tür elementler hem daha ucuzlar hem de modern nişan yüzük tercihlerindendir. Sert ve dayanıklı olmalarına rağmen, titanyum nişan yüzükleri çizilmez ve bükülebilir. Volfram nişan yüzükleri inanılmaz serttir ve boyutunu yeniden ayarlamak çok zor olabilir, bu yüzden ilk sefer denediğiniz de tam olduğundan emin olun.

İnternette kullanılmış nişan yüzüklerine bakmalısınız. Kullanılmış nişan yüzüklerinin cazibesi yeni alınan nişan yüzüklerininki kadar olmasa da, bunlar yenisini almış kadar iyi olabilir, hem de normalden çok düşük fiyatlara. İnternette araştırarak kendi eşyalarını sattıkları yada yerel dükkanların ürünlerinin bulunduğu siteleri kontrol etmelisiniz. Ancak dikkat etmelisiniz, kullanılmış eşya/ürünlerin garantileri büyük oranda bulunmaz.

Ailenizin yadigar nişan yüzükleri olup olmadığını bir araştırmalısınız, belki aile büyükleriniz size verebilirler. Bedavadan daha ucuzu yoktur ve aile yadigarı olmasının kattığı ekstradan romantik değer de ekler.

Değerli küçük taşlar hakkında iyice düşünmelisiniz. Eğer yüzüğünüzde değerli metalleri kullanmak zorundaysanız, küçük pırlantalar kullanmak yerine, maliyeti daha düşük olan diğer olan değerli taşları kullanmanız yüzüğünüzün maliyetini azaltacaktır. El ürünü taşlar bazen o kadar incelikle üretilir ki, bir kuyumcu bile gerçekle arasındaki farkı anlayamaz, hem böylece ileride imitasyon olan taşı çıkarıp yerine gerçek pırlanta koyup yüzüğü geliştirip, güzelleştirebilirsiniz. Tam olarak ne istediğinize karar verebilirseniz, internete bakıp, en ucuza nereden alabileceğinizi bulabilirsiniz. Ancak, eğer internetten takı alıyorsanız, karşınıza çıkabilecek olan tehlikelere karşı başa çıkabiliyor olmanız lazım, mesela beğenip aldığınız ya da kalitesine güvendiğiniz yüzük, gelen ile aynı olmayabilir. Bunun gibi problemler için en iyi çözüm internetten birkaç fikir alıp, sonrasında kuyumcuya giderek istediğinize en yakın yüzüğü bulmaktır. Bunlar pahalı olmayan nişan yüzükleri bulmak için süper taktiklerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu