BültenlerDamat Adayları İçinDüğün HazırlıklarıGelin Adayları İçin

Çeyiz alışverişi nde baş tacı olanlar ….

Yakında yeni bir yuva kuracaksınız ve ev kurarken eksikleriniz için alışverişe çıktınız. Bir sürü alınması gereken irili ufaklı eşyalar vardır. Bence öncelikle çeyiz alışverişine çıkmadan evvel bir çeyiz listesi yapın , buna göre hareket edin..

Biz de gelin adayları için evinizin dekorunu tamamlayacak perdeler gördük,  ayrıca mutfakta en önemli yardımcınız olan buzdolabı için bir fikir vermek istedik.

Koçtaş çeyiz alışverişi için perdeleri unutmadı

Koçtaş’ta güzelliğe açılan perdeler ile eviniz renklenecek !

Markanın sunduğu 150’den fazla model paleti ile evlerinizdeki renk uyumu yakalayabilirsiniz.
İster romantik, ister modern, ister eğlenceli renkli bir havada odalarınıza yeni dizayn oluşturabilirsiniz.

Koçtaş yenilikçi modelleri ile kolay kullanımı olan perdeler ile evlerinize güzelliği taşıyor. Gelin adayları bu fırsatı kaçırmayıp yeni ev dekorasyon fikirleri için Koçtaş’a uğrasın .

Perdelerin tamamlayıcısı minderlerdir, sizde evdeki minderler aksesuarlarınızı zevkinize uygun seçebilirsiniz. Sonbahar trendlerinde rustik bir hava hakim, bu sebeple çift mekanizmalı rustikler ile evinize farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Koçtaş’ın, güzelliğe açılan 150’den fazla yepyeni perde modeli ile evinizde mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.
GÜZELLİĞE AÇILAN PERDELER KOÇTAŞ’TA

 

 

Samsung’dan gelin adayları için gıdaları buzdolabında tazeliğini koruması için öneriler !

Günümüzde buzdolapları evimizin olmazsa olmazları öyle değil mi ? Çeyiz alışverişlerinde sıra beyaz eşyalara gelince , gelin adaylarının daha dikkatli inceleyecekleri bazı konular var çünkü ev kurarken mutfaktaki en büyük yardımcınız buzdolabınız olacak.

Bunun için Samsung markası yeni evlenecek olan gençlere buzdolabındaki gıdaları saklamaları için ipuçlarını not etti.

Dünya teknoloji markası Samsung, tüketiciler için gıdaların ömürlerini nasıl korumaları gerektiğinin püf noktaları aktardı.

Buzdolabına konan yiyeceklerin taze kalmasını sağlamak, biraz da kullanıcıların elinde.
Samsung’dan gıdaları buzdolabında taze tutmanın püf notları

 

Başlıca üç önemli konu var, ısı, nem ve temizliktir.

Uzmanlar; bakterilerin 4 derecede ürediğini ve ancak bunun altında bakteri oluşumunu yavaşlaması mümkündür diyor.

Samsung’un yenilikçi Üçlü Metal Soğutma çelik panelleri gibi gelişmiş soğutma teknolojileri, istenen ısıyı sabit tutarken gıdaların tazeliğini korumayı garanti ediyor.

Örneğin süt ürünleri çok kolay bozulduğu için buzdolabının en soğuk bölümüne (alt bölüme yakın,rafın arkasına), meyve suları gibi koruyucu içeren ürünlerin ise ısının azalıp arttığı kapı rafına yerleştirilmesi öneriliyor. Havanın gıdalar arasında kolayca yayılabilmesi için buzdolabını tıka basa doldurmaktan kaçının.

Gıdaların tazeliği de başka önemli bir faktör ise nem. Temel kural ıspanak, roka, pazı gibi kısa sürede solan sebzeleri nemi yüksek ortamda; daha kolay çürüme riski olan elma, armut, kabak gibi meyve ve sebzeleri ise nemi düşük ortamda saklamaktır. Samsung buzdolapları en yeni soğuk depolama araçları, nemi kontrol eden özelliklerle donatılarak maksimum tazeliği korumak üzere tasarlanıyor. Bununla birlikte buzdolaplarındaki Twincooling Plus Teknolojisi, iki buharlaştırıcı ve iki kompresör kullanarak ısı ve nemi kontrol ederken; üstün tazeliği garanti eden hava dolaşımını sağlıyor.

Buzdolabını düzenli olarak boşaltarak içini temizlemek, son derece önemli. Temizleyici sert maddelleri yüzeye spreyle uygulamaktan kaçının; onun yerine bir beze az miktarda deterjan uygulayarak silmeyi tercih edin. İnatçı lekeler için karbonat ve ılık su karışımı harikalar elde etmenizi sağlar, söz konusu bölgeye yumuşak ve ılık bir bezle uygulayın. Parmak izlerini çıkarmak için bir havlu kağıda birkaç damla zeytinyağı dökerek mucizeler yaratabilirsiniz.

Kahve çekirdekleriyle dolu bir kap ya da yarım bir limon ise buzdolabını istenmeyen kokulardan arındıracaktır.

Bütün bunları göz önünde bulundurun ve ev kurarken çeyiz alışverişinde buzdolabı alırken uygun seçim yapın.

Unutmayın özellikle çalışan kadının mutfakta en büyük yardımcı buzdolabıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu