BültenlerDüğün HazırlıklarıEDİTÖRÜNÜZDEN

Düğün sezonu yaklaşıyor, düğün ve evlilik sektörü canlanmaya başlıyor…

Düğün sezonu yaklaşıyor, düğün ve evlilik sektörü canlanmaya başlıyor…

Yeni yılın ilk günleriyle birlikte düğün sektöründe yer alan firmalarda hareketlilik başladı. Arka arkaya duyuruları yapılan fuarlara katılacak firmalarda tatlı bir telaş başladığını izlemekteyiz. Düğün ve evlilik sektörü çok farklı iş kolunu bünyesinde toplamasından dolayı, ülke ekonomisinde gerçekten büyük öneme sahip. İlk başta akla gelen gelinlik, mobilya ve beyaz eşya, davetiye olmakla beraber düğün mekanları, düğün organizasyon firmaları, davetiyeciler, ayakkabı üreticileri ve daha sayılamayacak kadar çok faaliyet koluna hareket kazandırmakta.Ajans Press’in son haberine göre ülkemizde 2016 yılı evlenen kişi sayısı 594.493 kişi iken, geçtiğimiz 2017 yılında bu sayı 603.976 olarak belirtilmekte. Bu rakamlar düğün ve evlilik sektörünün neden gelişim gösterdiğini açıklamaktadır.

Düğün sezonu başlangıcıyla birlikte ilk olarak düzenlenen fuarlar hakkında bilgi vermek gerekir.

Bu yıl ilk olarak oluşturulacak “International Area” ile yurt dışı katılımcılara özel önem verdiği anlaşılan IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 16-19 Ocak 2018 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek. Fuar bilindiği gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde bu yıl 12. kez düzenlenmekte. IF Wedding Fashion, yalnız profesyonel markaların katılımına açık olup hakim kategoriler olarak gelinlik, damatlık, abiye giyim, aksesuar sayılabilir.

Düğün sezonu yaklaşıyor, düğün ve evlilik sektörü canlanmaya başlıyor...

Bu yıl bir giyim firması için mankenlik yapacak olan Hande Yener, bu defile için özel olarak uyguladığı detoks ve egzersiz programı ile dört kilo verdi. Kendisi için özel olarak tasarlanmış kıyafetlerle Hande Yener fuara damga vuracak gibi.

Şubat ayının hemen başında da İstanbul’da Evlilik Hazırlıkları Fuarı, Lütfi Kırdar Salonu’nda 16. kez düzenlenecek. Alınan bilgiye göre 130 katılımcının yer alacağı evlilik hazırlıkları fuarında, gelin ve damat adaylarının düğün hazırlıkları konusunda Gelinlik, Damatlık, Ev Dekorasyonu, Davetiye, Nikah Şekeri, Balayı Acenteleri, Davet Organizasyon Şirketleri tarafından tüm ihtiyaçlarına çözüm bulacakları düşüncesindeyiz.Şubat ayındaki diğer bir Evlilik ve Düğün Hazırlıkları Fuarı ise Antalya’da düzenlenecek olan Biz Evleniyoruz – Evlilik ve Düğün Hazırlıkları Fuarı. Bu fuarı Samsunda Tuyap tarafından düzenlenecek olan Evleniyoruz 2018 – Evlilik Hazırlıkları Fuarı takip edecek. Şubat ayı sonlarında Antalya’da iki ayrı fuar organizasyonu daha var. Bunlardan ilki Home&Wedding Antalya – Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Ev ve Dekorasyon Fuarı Anfaş Antalya Fuarcılık tarafından Antalya Fuar Merkezinde 21~25 Şubat 2018 tarihleri arasında organize edilecek. Diğeri de 22~25 Şubat 2018 tarihlerinde Pİ Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan Evlilik ve Düğüne Yönelik Bütün Hazırlıkları Fuarı.

Düğün ve evlilik hazırlıkları öncelikle gelin ve gelinlik üzerine temellendirilir. Gelin adaylarının rüyalarını süsleyen gelinlik son derece önemlidir. Sezonun trendy gelinlik modelleri dikkatle incelenir.

Bu düğün sezonu için Oleg Cassini yeni sezon gelinlik koleksiyonuyla oldukça iddialı.

Düğün sezonu yaklaşıyor, düğün ve evlilik sektörü canlanmaya başlıyor...

Gelin adayının rüyalarının gelinlik modelini bulabilmesi için tüm detayların düşünüldüğü koleksiyon, göz alıcı parçalarla modern çağın prenseslerini cezbediyor. Tasarlanan kalıplar, vücudu formda gösterebilmek için geliştirilmiş ve danteller, inciler, dore ve lame işlemelerle zenginleştirilmiş. Yeni sezonda balon etek ve prenses kesim omuz detaylarıyla hazırlanan gelinlik koleksiyonlarında pastel ve koyu renklerin ağırlıkta olduğu gözlenmekte.

Düğün sezonu yaklaşıyor, düğün ve evlilik sektörü canlanmaya başlıyor...

Oleg Cassini gelinlik markasının kreatif direktörlüğünü yapan Viola Chan‘ın adının verildiği gelinlik koleksiyonunda özel kesim kristaller, boncuk ve tüllerin ağırlıkta olduğunu görmekteyiz. Koleksiyon maksimal kalıplardan oluşan gelinliklere sahip olmakla beraber, danteller, simetrik işlemeler, kendinden simli ve taşlı kumaşlar öne çıkmakta.

Düğün sezonu yaklaştıkça düğün mekanları da hazırlıklarını tamamlamaya ve rezervasyon almaya başladılar. Bunlardan biri de Mondrian Doha.

Düğün sezonu yaklaşıyor, düğün ve evlilik sektörü canlanmaya başlıyor...
Katar’ın son derece lüks ve ünlü otellerinden Mondrian Doha 2,000 metrekare balo salonu ve gelin süitine çıkabilen 24 ayar altın asansörü ile büyük sükse topladı. Otel içerisinde yer alan Moonstone balo salonu, Katar/Doha’nın en büyük düğün mekânlarından biri olarak şimdiden ün kazandı. Bin beşyüz konuk ağırlanabilen bu muhteşem balo salonu kristal avizeler, sıva tavan kubbeler, tabandan tavana drapeli perdelerle kaplı olmasına karşılık, diğer taraftan da son derece gelişmiş bir teknolojiye sahip.

600 metrekarelik bir alandan oluşan Opal Gelin Suiti, ESPA spa ile aynı katta bulunuyor. Gelinler, ana yatak odası yanı sıra, giyinme ve makyaj odası ile nedime yatak odasının bulunduğu suitlerinde, ekranlardan aşağıdaki düğün hazırlarını izleyebiliyorlar. Gelini Moonstone Balo Salonu’na götürecek özel asansör suit içerisinde bulunuyor. Asansör, Swarowski ile süslenmiş 24 ayar altından oluşmakta.

Düğün sezonu yaklaşıyor, düğün ve evlilik sektörü canlanmaya başlıyor...

Yerel ve uluslararası mutfak, özel kuaför, güzellik salonu, çiçekçi ve çikolatacı otele özel olarak servis vermekteler. Gelin için kına özel alanından yararlanma, ESPA spa’da özel masaj ve nedime partileri, Türk Hamamı ve özel masaj hizmetlerinin dahil olduğu paketlerden gelin ve gelin tarafı özel paket fiyatlarıyla yararlanmakta. Damatlar ise yine kendileri ve aileleri için özel olarak hazırlanan ikram, meyve ve ön kutlamalar yanı sıra özel masaj ve Türk Hamamı uygulamalarından yararlanabiliyorlar.

Mondrian Doha, farklı düğün etkinlikleri haricinde, nişan törenleri, kına ve bekarlığa veda partilerine ev sahipliği yapabilmekte. Katar’ın yeni mekânı Mondrian Doha, 270 oda ve suit, yedi özel bar ve restoran, bir çatı katı havuz-bar ve dünyanın en büyük ESPA’sı ile inanılmaz bir lüks düğün konsepti sunmakta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu