EDİTÖRÜNÜZDEN

2015’te Evleneceklere Öneriler

Evleneceklere Öneriler…

Hepimizin defalarca hayalini kurduğu düğünü, en özel günüdür. Kusursuz olsun isteriz. Rüyalarımızdaki gibi hatta daha da güzeli olsun isteriz. Ancak o kadar çok detay var ki evlilik sürecinde, detaylarda boğulup bu olayın tadını çıkaramıyor çoğu çift. Hem hazırlık sürecini hem de düğün gününü tartışmalar ile geçirip mutsuz olabiliyor hatta birçoğu. Peki, kusursuz bir düğün için ne yapmak gerek? Bu işin püf noktaları neler? Bu soruların cevabı temelde, planlı olmak ve sağlam bir organizasyon yapmaktan geçiyor. Bir de, tüm hazırlık sürecini bir eziyet ya da yük olarak görmeyip, tadını çıkarmaya bakmalısınız. Sorunsuz bir hazırlık süreci ve kusursuz bir düğün için bu ikisi çok önemli.
Düğün hazırlıkları planlamasında ilk iş bütçenin belirlenip, davetli sayısına göre düğün mekânının ayarlanması olmalıdır. Bu ayarlama neredeyse düğününüzden bir yıl önce yapılmalıdır. Çünkü istenilen düğün mekânlarında boş yer bulunamayabiliyor. Burada bir de önemli olan nerede ve nasıl evlenmek istediğiniz konusunda eşiniz ile uzlaşmanızdır. Bu noktada ayrıca düğün temanızı belirlemiş olursanız, hazırlık sürecinin kalan bölümü daha sorunsuz geçer. Ne istediğinizi bilerek hareket etmiş olursunuz. Düğün mekânı ayarlandıktan sonra fotoğrafçı seçimine geliyor sıra. Burada ince eleyip, sık dokumak önemli. Çünkü ileride, kötü fotoğraflar düğününüzü hoş hatırlamamanıza sebep olabilir. En özel gününüzü, en güzel şekilde hatırlamak istersiniz. Bunu da hallettikten sonra gelinliğe gelebiliriz. Düğün temanız çok önemli bu konuda. Çünkü düğün mekânı ve tema ile bir bütünlük içerisinde olmalıdır gelinlik modeliniz. Gelinliğiniz tam olarak hazır olduğunda ise saç modelinize karar verip provasını yaptırabilirsiniz.

Hazırlık planlamasında ilk iş bütçenin belirlenip, davetli sayısına göre düğün mekânının ayarlanması olmalıdır. Bu ayarlama neredeyse düğününüzden bir yıl önce yapılmalıdır. Çünkü istenilen mekânlarda boş yer bulunamayabiliyor. Burada bir de önemli olan nerede ve nasıl evlenmek istediğiniz konusunda eşiniz ile uzlaşmanızdır. Bu noktada ayrıca düğün temanızı belirlemiş olursanız, hazırlık sürecinin kalan bölümü daha sorunsuz geçer.

Mrt15B-2015-yeni-yılda-evlilik-dugun-trendleri-dunyadugunrehberi

Balayı, erken ayarlanması gereken önemli bir detaydır. Çünkü istediğiniz tarihlerde istediğiniz yerde boş yer kalmayabilir. Bu da düğünün ardından moralinizi bozabilir. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından da faydalanmış olursunuz. Düğün temanıza karar verirken, hem de mekânın dekorasyonu, çiçek tasarımı ve benzeri tüm detaylar ile ilgilenecek bir organizasyon firması ile anlaşmak işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Böylece, düğün organizasyonu, içinden çıkılmaz bir konu haline gelmeden yapılmış olur.

Tabi bu süreçte yılın trendleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Temanıza karar vermeden, hiçbir hazırlığa başlamadan önce, bu yılın düğün modası hakkında bilgi edinmelisiniz. 2015 yılı düğün trendlerine kısaca bakacak olursak, bu yıl liste başında iddialı bir renk görüyoruz. Kışa damgasını vuran Marsala, yaz aylarında da etkisini sürdürecek. “Duygusal ve cesur” olarak tanımlanan Marsala, gelin buketi ve dekorasyon detaylarında bu yaz gözümüze çokça ilişecek gibi görünüyor. Bunun yanında nişanlık rengi olarak belirlenebileceği gibi, damatlıkta da koyu tonları tercih edilebilir ya da papyon ve kravat gibi detaylarda kullanılabilir. Farklı renkler ile birlikte tamamlayabilirsiniz bu rengi. Özellikle, şeftali tonları, romantik pembe tonları ve altın renkleri ile büyük bir uyum içerisinde olduğu dikkat çekmektedir. Bu tonların tamamını ya da bir kısmını, özellikle gelin buketinizde bir arada kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanmamanız gereken renk tonlarından bahsetmek gerekirse, bu yıl mint yeşilinden uzak durmakta fayda var. Son bir iki yıldır yeterince mint yeşili gördük çünkü.

Evleneceklere Öneriler … Balayı, erken ayarlanması gereken önemli bir detaydır. Çünkü istediğiniz tarihlerde istediğiniz yerde boş yer kalmayabilir. Bu da düğünün ardından moralinizi bozabilir. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından da faydalanmış olursunuz. Düğün temanıza karar verirken, hem de mekânın dekorasyonu, çiçek tasarımı ve benzeri tüm detaylar ile ilgilenecek bir organizasyon firması ile anlaşmak işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Böylece, düğün organizasyonu, içinden çıkılmaz bir konu haline gelmeden yapılmış olur.

2015 ‘te düğün temasında ve diğer tüm detaylarda daha rustik bir hava gözleniyor. Son yıllarda dikkat çeken vintage esintisi daha da artıyor. Gelinliklerde bu yıl etkisi görülecek. Ayrıca tasarımcıların Vintage detayları dikkat çekiyor hem de daha sadelikten yana tasarımlar ile karşılaşıyoruz. Bu sene daha çok sade ve zarif gelinler tercih edilecek. Özellikle zarif görünümde olan, dantel kollu gelinlikler yükselişini sürdürüyor. Diğer yandan straplez gelinlik modelleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok tercih edilenler arasında olacak. Son olarak düşük omuzlu modellerde de patlama yaşanacağını belirtmek gerek.

Düğün mekânları konusunda 2015 ‘in trendlerini yine tarihi esintiler belirliyor gibi. Tarihi mekânlar bu yıl daha fazla tercih edilecek. Kır düğünü bir adım geride kalırken, tekne düğünleri yükselişini sürdürüyor. Yemekli düğünlerde de artış gözlenmekte, ancak buna hem bütçeniz hem de davetli sayınıza göre karar vermelisiniz.

Unutulmamalıdır ki, evlilik hayatımızın en önemli olaylarından biri ve ömrümüz boyunca düğünümüzü güzel hatırlamak için detayların kusursuzluğu kadar bizim mutluluğumuz da önemlidir. Küçük sorunları kendimize dert etmeden bu günün tadını çıkarmak gerek. Evleneceklere Öneriler…

2015’in tüm yeni evlenen çiftlere, mutlu ve huzurlu bir hayatın kapılarını açması dileklerimizle…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu