Makaleler

Düğün Masrafları Toplam Ne Kadar Tutar?

Düğün yapacak kimselerin aklında bulunan sorulardan bir tanesi de masraflar konusudur. Düğün masrafları zaman zaman oldukça can sıkıcı miktarda fazla olabilirler. Düğün için gerekli maddiyatın ortalamasını sizler için araştırdık. Sizlere vereceğimiz rakamlar 2021 yılı Ocak ayı içerisinde yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Düğününüz için yapacağınız masraflardan sonra karşınıza çıkacak diğer masraflar da vardır. Ev ve ev eşyası gibi masraflar içinde sizlere neler yapabileceğinizi söyleyeceğiz. Düğün masrafları konusunda elimizden geldiğince sizleri en uygun maddi koşullar ile tanıştırmak istiyoruz.Çeyiz Masrafları Ne Kadar Tutar?

Çeyiz de düğünün bir parçasıdır. Çeyizlerin günümüzde ortalama 60.000 TL gibi bir rakama denk geldiğini biliyor muydunuz? Bu rakam içerisinde tabi ki evin tüm eşyaları da yer almakta. Ev eşyaları gibi benzeri sorunlarınızı da düğünden önce halletmeniz gerekiyor. Düğün masrafları için en az ödeme yapmak adına;

  • Çeyiz eşyalarında olan indirimleri takip edebilirsiniz.
  • Çeyiz eşyalarını toplu satın alma yoluna gidebilirsiniz.
  • Elektronik eşyalar ve benzeri eşyalarda toplu alımlarda indirim yakalayabilirsiniz.

Bu yöntemleri deneyerek, ödeyeceğiniz tutarı düşürebilirsiniz.

Düğün Organizasyonu Masrafları

Günümüzde düğün salonu, yemekli ve yemeksiz düğün derken, masraflar alır başını gider. Yeni evlenecek çiftlerin pek çoğu düğün masrafları sebebiyle, evlilik tarihlerini ertelemektedirler. Bu sebepler ile düğün yapacak çiftler arasında yer alıyorsanız dikkat etmenizde fayda olan konular şu şekilde;

  • Ortalama düğünler yaklaşık olarak 35.000 TL ila 50.000 TL arasında tutmaktadırlar.
  • Fiyat farkları konum ve mekan bazlı oldukça değişkenlik göstermektedir.
  • Giderleri düşürmek için, önceden planlama ve rezervasyon yöntemini deneyebilirsiniz.
  • Düğününüzün saatini güzel ayarlarsanız, vereceğiniz ikramlar ile yemeksiz düğün de yapabilirsiniz.

Pek tabii bütün bunlar masrafları ekonomik koşullara indirmek adına yapılması gerekenler. Eğer ekonomik durumunuz el veriyorsa düğününüzü en iyi şekilde yapmanızı tavsiye ediyoruz.Düğün İçin Mekan Seçimi

Düğünün gerçekleşeceği mekanınızı seçerken dikkatli olmalısınız. Organizasyonunuzu düzenleyeceğiniz yer nezih ve misafirlerinizi ağırlamaya uygun olmalı. Düğün masrafları konusunda endişe duyanlardansanız kaliteli ve ekonomik mekanlar için daha fazla araştırma yapmalısınız. Yapacağınız araştırmaların sonucunda, hem ekonomik hem de kaliteli bir düğün salonu bulma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Düğün Yemek Masrafları

Düğününüzü yemekli olarak düşünüyorsanız ekstra olarak ödemeniz gereken masraf, davetli sayısıyla doğru orantılı biçimde artacaktır. Düğününüzü uzun değil de ortalama bir sürede tutarak, düğününüzün yemek masraflarını kapatabilirsiniz. Düğün masrafları arasında ciddi tutarlara çıkabilen yemek masrafı yerine, atıştırmalık, aperitif ve tatlı servisi yapıp, yemeksiz düğün yapmış olabilirsiniz.

Düğün Organizasyonu Sonrası After Party

After party organizasyonları, düğün organizasyonu bittikten sonra devam eden eğlenceli toplanma yerleridir. Genellikle alkolün yoğun olarak alındığı (alkol kullanılmıyorsa bol bol gazlı içecek) bu partilerin masrafları da oldukça yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Hatta düğün masrafları ile eşdeğer rakamları, lüks mekan seçimi yaparsanız gözden çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.Sizlere tavsiyemiz, samimi olduğunuz veya yakın hissettiğiniz kimseleri davet edeceğiniz bu organizasyonları ekonomik olarak düzenlemeniz. Geniş bir ev veya tanıdık bir kafe sizlerin after party ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir.

Ayrıca düğün ve evlilik hazırlıkları listesi yazımızı gözden geçirebilir ve daha fazla bilgilendirici yazı için sitemizi takip edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu