EDİTÖRÜNÜZDENBültenlerDüğün Hazırlıkları

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Evliliğe adım atacak olan çiftler için muhteşem ve işlerini kolaylaştıracak önerilerimiz var! Yaz aylarında havaların da ısınması ile birlikte düğün sezonu başlıyor. Düğün mekanı seçiminden kıyafet seçimine kadar, birçok detay düğün hazırlıkları arasında yer alıyor. Tüm bu ayrıntılar benim için çok fazla diyorsanız, önerilerimize kulak verin, sizler için muhteşem fikirlerimiz var! • Düğün ile ilgili tüm detayları not alın! Eğer bu konuda bilginiz yoksa düğün organizatörlerinden yardım alabilirsiniz. İnternet ortamından yapacağınız küçük bir araştırma bile, size muhteşem fikirler verecektir.
 • Etkili bir planlama sayesinde düğün organizasyonunuzu sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.
 • Davetiyeler özellikle sizi anlatan kısa bir özgeçmiş gibidir. Mutluluğunuzu etkili bir şekilde anlatacak tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu konuda profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.
 • Kıyafetlerden mekan seçimine kadar her detayı özenle seçmelisiniz.

Sizlere düğün mekanı ve kıyafet seçiminde yardımcı olacak bazı önerilerimiz olacak.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Yaz Düğünlerinde Ne Giymelisiniz?

Özellikle bayanlar için oldukça önemli bir konu! Kapalı mekanlar için her ne kadar abiye kıyafetler moda olsa da, kır düğünlerinde ya da açık hava düğünlerinde farklı bir kıyafet seçimi yapmalısınız. Seçeceğiniz kıyafet hem sizi rahat ettirmeli, hem de şık görünmenizi sağlamalıdır.Hafif kumaşlardan özel olarak diktireceğiniz gelinlikler, düğün boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır. Yaz aylarında sıcaklardan etkilenmemek için pamuklu kumaşların ağırlıkta olduğu tasarımlara yönelmeniz yerinde olacaktır.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Bayanlar için de ayakkabı seçiminde düz, açık renkli ve sade modeller tavsiyemiz olacak! Son zamanlarda moda olsa da babet ya da topuklu tarzı ayakkabılar, düğün boyunca rahatsız olmanıza neden olabilir.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Yaz aylarına özel olarak yapılan makyaj türlerini tercih etmelisiniz. Çok ağır makyaj modelleri, olumsuz olarak etkilenmenize neden olabilir.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Yaz Düğünlerinde Ne Giymelisiniz?

Ten rengine uygun olarak gelin saç tasarımı ve gelin makyajı yaptırmanız, hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak, hem de düğün boyunca heyecanınız azalmayacaktır.

Erkekler için ise kumaş seçimi pamuklu olmalıdır. Açık renk kumaş seçimi yaz sıcaklarından etkilenmemek için yerinde olacaktır. Elbise seçiminde olduğu kadar, ayakkabı seçimi de bu durumda önem kazanıyor. Ayakların da sıcaktan etkilenmemesi için deri ayakkabı seçimi yerinde olacaktır. Ayrıca kaymaz tabanlara sahip olan bir ayakkabı giymelisiniz.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Damatlıklar belki de en kolay seçimi yapılan kıyafetlerden bir tanesidir. Kumaş seçimi bu noktada önem kazanıyor. Kırışmayan özelliğe sahip olan damatlıkların seçimi, düğün boyunca rahat etmenizi sağlayacak!

Damatlıklara uygun kravat seçimi ve yakaya takılacak olan şık bir çiçek, yerinde bir seçim olacaktır.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Yaz Düğünleri Mekanlarını Nasıl Seçmelisiniz?

Yaz düğünleri için mekan seçiminde ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, söyleyeceklerimize kulak verin! Aşağıda sizlere hayalinizdeki mekan seçiminde yardımcı olacağız:

 • Mekan seçiminde, davetlilerinizin kolay bulacağı lokasyonları seçmelisiniz.
 • Yaz düğünleri için hizmet veren mekanların dekorasyonları, davetlilerin ve sizlerin zevkine hitap edecek düzeyde olmalıdır.
 • İkramlar düğün mekanlarında oldukça önemlidir. Yaz aylarına uygun ikramların verilmesine özen göstermelisiniz. Yaz düğünleri mekanlarında menüleri kendiniz belirleyeceğiniz gibi, mekanların menülerinden bir tanesini de seçebilirsiniz.
Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Düğün Pastası
 • Düğün pastası yaz ve kış düğünlerinin vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Özellikle sizi anlatan bir konsepte sahip olan düğün pastası seçimi yapmalısınız.
 • Genelde düğün müziklerine birçok kimse önem vermez. Ancak düğün boyunca hem davetlilerin, hem de çiftlerin motivasyonu açısından düğün müzikleri oldukça önemlidir. Hem slow tarzda, hem de hareketli parçaların seçimi, çiftlerin ve davetlilerin beğenisine uygun olarak belirlenmelidir.
Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Hilton İstanbul Bosphorus
 • Hazır konseptlerin çiftlere sunulduğu oteller tercih edilebilir. Çiftler için balayı süitlerinin bulunması, muhteşem konseptlere sahip olan oteller tercih edilebilir. Otel düğünlerinin avantajlarından bir tanesi de herkese hitap eden bir dekorasyon anlayışı olmasıdır. Özellikle havuz başında yapılacak bir düğün, sizler için gerçekten de unutulmaz olacaktır.
 • Harika bir manzaraya sahip olan kulüpler de düğün mekanı seçiminde etkili olabilir. Davetli sayısı az olan çiftler için tercih edilebilir. Elit bir ortamda düğün yapmak istiyorsanız, bu seçeneği aklınızda tutmalısınız. Bahçesi olan, boğaz manzaralı, şehrin güzelliği ayaklarınızın altında olan kulüplerin, düğün mekanı olarak seçilmesini şiddetle tavsiye ediyoruz.
Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Hilton İstanbul Bosphorus, Gün Bahçesi’nde Kır Düğünü
 • Yaz aylarında ilk akla gelen kır düğünleri olsa gerek. Bu konuda hizmet veren birçok mekan bulunuyor. Oksijen bolluğu, doğanın ve yeşilin çok olduğu bir mekanda düğün yapmak, çiftler için hoş olacaktır. Davetlilerin ve çiftlerin rahat bir atmosferde düğün eğlencesi yapabilecekleri enfes mekanlar olan kır düğünleri, yaz aylarının vazgeçilmezlerindendir. Bizce bu seçeneği birinci olarak değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

Deniz Kenarında Düğün Bir Başkadır!

Deniz kenarlarında bulunan yerlerin güzelliği herkes tarafından malumdur. Özellikle düğünlerin deniz kenarında yapılması bu güzelliği ikiye katlayacaktır. Yaz aylarında bir değişiklik yapıp, deniz kenarlarında bulunan enfes mekanlarda düğün yapmalısınız. Denizin o muhteşem ve rahatlatıcı havasını solumanız, düğün boyunca kendinizi rahat ve zinde hissetmenizi sağlayacak.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!

Ayrıca davetliler de farklı bir atmosferde düğün eğlencesi yapmanın zevkine varacaklardır. Her ne kadar güzel bir atmosfer olsa da, diğer düğün yerlerine nazaran davetli sayısının kısıtlı olduğu alanlardır.

Tahmin ediyoruz ki yaz düğünleri konusunda oldukça bilgi edindik. Daha fazlası için mutlaka profesyonel bir yardım almak gerekecektir. Günümüz dünyasında düğün hazırlıkları için bir düğün organizasyon firmasıyla anlaşmak akıllıca olacaktır.

Gelin biraz da İstanbul’da düğün mekanı olarak otel seçeneklerini inceleyelim. Evlilik hazırlığı içinde olan gelin ve damat adayları için güzel bir liste hazırlamaya çalıştık.

Hilton İstanbul Bosphorus’da evlenin, hediye balayı kazanın.

İstanbul’da düğün mekanı olarak otel tercih edenler mutlaka Hilton İstanbul Bosphorus’u incelesinler. Gün Bahçesi’nde düzenleyeceğiniz kır düğünü ile, yıldızların altında “evet” demenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Görkemli kristal avizelerle süslü Balo Salonu, görkemli düğün töreni arzu edenler için ideal bir seçim. Açık havada düğün yapmak isteyenler için ünlü Hilton havuz başı ve kokteyl düşünenler için Boğaz manzarası eşliğinde Şadırvan Teras harika yaz düğünü fikirleri olarak sunulabilir.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Hilton İstanbul Bosphorus Balo Salonu

Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştireceğiniz düğün organizasyonu ile kazanacağınız puanlarla dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan Hilton otellerinde balayı geçirebilirsiniz. İlave olarak burada düğün yapan çiftler, ilk evlilik yıldönümlerinde ücretsiz konaklama veya yıl dönümü yemeği kazanma şansına sahip oluyorlar.

Grand Hyatt İstanbul, özel düğün paketi hazırlamış.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Grand Hyatt İstanbul, sizi, tarih, kültür ve lezzetin şehri İstanbul’un büyüsüne çağırıyor.

Havuz başında hoşgeldiniz kokteyli, arkasından balo salonunda harika bir düğün eğlencesi sonrasında gelin ve damat için özel hazırlanan balayı suitinde konaklama. Bunların hepsi, kişi başı € 60.- başlayan özel düğün paketi içerisinde.

İstanbul Avrupa Yakası düğün otelleri arasında Conrad İstanbul Bosphorus ayrı bir yere sahiptir.

Conrad İstanbul Bosphorus, İstanbul Boğazı’na hakim manzarası ile ünlü Balo Salonu ve tabii deneyimli ekibi ile haklı bir üne sahip. Evlilik hazırlıkları yapan çiftlerin bu özel günü için 750 misafirin aynı anda oturabildiği kolonsuz ihtişamlı Balo Salonu harika bir seçim olacaktır.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Düğün Gününüzü Conrad İstanbul Bosphorus’ta Unutulmaz Kılın

Boğaz manzarası eşliğinde yaz düğünleri için Conrad İstanbul Bosphorus’un eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde kalabalık düğünler için Panoramik Teras’da, 70 kişilik butik davetler için ise 15. katta yer alan Bosphorus Lounge ideal seçim olacaktır. Düğün öncesi ve düğün töreni sonuna kadar devam eden, çiftlere özel “Butler” hizmeti ve özel ikramlara ilave olarak $ 10.000.- ve üzeri düğün harcamaları karşılığında kazanılan Hilton Honors Wedding Bonus puanları gerçekten cazip. Bu puanlar karşılığı çiftler balayını dünyadaki Hilton Worldwide otellerinden diledikleri birinde geçirme şansına sahip oluyorlar.

Çiftlere balayı hediye eden otellerden biri de Elite World Hotels.

Elite World İstanbul, Elite World Prestige, Elite World Business ve Elite World Europe Hotel ile İstanbul’da, Elite World Van Hotel ile Van’da düğün yapan çiftler Marmaris İçmeler’deki Elite World Marmaris Hotel’de balayı yapabilecek. 01 Haziran 2018 tarihine kadar rezervasyonunuzu onaylatın, Elite World Marmaris Hotel’de 2 günlük balayı hediye kazanın.

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Elite World Hotels’de evlenen bütün çiftlere balayı hediye

Düğün hazırlıklarının tüm aşamalarında gelin ve damat adaylarının en büyük yardımcısı olacak butler, geleneksel gelin hamamı, düğün gecesi konaklayan çiftlere ertesi gün ücretsiz spa kullanımı ve aromaterapi masajı, düğüne gelen misafirlere vale hizmeti ve özel konaklama fiyatları, birinci evlilik yıl dönümünde ücretsiz konaklama ve akşam yemeği Elite World Hotels’in çiftlere sunduğu fırsatlardan sadece birkaçı.

Otelde düğün yapmak isteyenler için vazgeçilmez adres: Dedeman İstanbul!

Muhteşem Yaz Düğünü Fikirleri!
Düğünlerin vazgeçilmez adresi Dedeman İstanbul

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zincirinin sahibi Dedeman Grubu’nun deneyimli personelleri, düğün hazırlıkları içerindeki çiftlerin her konuda yardımcısı oluyor ve hayallerini süsleyen düğün törenini gerçekleştirebilmek için çalışıyorlar. Geniş ve yüksek tavanlı tek kolonsuz balo salonu, ihtişam dolu yaz düğünü fikirleri için harika bir seçim.

Otel, düğün sahiplerinin tüm isteklerini yerine getirebilmek için her konuda esnek davranıyor. Çiftler kendi arzuları doğrultusunda özel menülerini hazırlayabiliyorlar. Gelin ve damat adaylarının bütçesine göre düğün organizasyonu gerçekleştirilebilirken, buhar odası, havuz ve fitness center gibi hizmetlerden ücretsiz yararlanma şansına sahip olabiliyorlar. Tüm çiftlere Le Ciel Spa Merkezi’nde uygun fiyatlarla SPA ve terapi hizmeti sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu