BültenlerDüğün HazırlıklarıEDİTÖRÜNÜZDEN

Düğüne Özel Parfüm Önerileri

Düğüne Özel Parfüm Önerileri

Düğün hazırlıkları aylar öncesine başlamasına rağmen düğünle alakalı bazı şeyler es geçilmektedir. Sonraya bırakılan konulardan bir tanesi de düğünde kullanacağınız parfüm önerilirdir. Oysaki bu son ana bırakılacak bir konu değildir.

Düğününüzün kusursuz geçmesini istiyorsanız düğününüze özel parfüm seçmelisiniz. Düğün gününde kullanacağınız özel parfümleri seçerken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Düğüne özel parfüm önerileri seçerken kişiliğinizi, davet konseptinizi ve sezonunda etkisini parfüm seçiminde göz önüne almalısınız. Düğün hazırlıkları sırasında bu özel gününüz için seçeceğiniz parfüm önerilerini sizler için derledik.

Evlilik Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Gelinlere Özel Parfüm Önerileri

Gelinlere özel parfüm kokusu seçimlerinde ele alacağımız konu düğünün hangi sezonda gerçekleştiğidir. Düğününüzü kış aylarında yapacaksınız odunsu ve oryantal parfüm kokularını tercih edebilirsiniz.

İlkbahar ve yaz aylarında düğününüzü gerçekleştirecekseniz taze ve çiçeksi kokulara yönelebilirsiniz. Çiçeksi kokularınızı gelin buketinizle uyumlu olarak seçebilirsiniz. Eğer canlı çiçek taşımaya karar verdiyseniz parfüm kokularını da ona göre seçmelisiniz.

Canlı gelin çiçeğiniz gül buketi ise yasemin parfüm kokusunu tercih etmeniz halinde ortaya rahatsız edici bir koku çıkmaktadır. Gelinlere özel parfüm önerilerimizi belirlerken de ikinci dikkat alacağımız gelinlerin kişiliklerine göre parfüm seçimidir.

Eğer dışa dönük bir kişiliğe sahipseniz daha canlı kokular tercih edebilirsiniz. Sakin bir kişiliğe sahipseniz yumuşak ve temiz parfüm kokularına yönelmeniz gerekmektedir. Yumuşak ve temiz parfüm kokularınız deniz kenarındaki düğün konseptinize oldukça yakışacaktır.

Düğünlerde canlı kişilikli gelinlerin en çok tercih ettiği parfüm ise Yves Saint Laurent – Blouse parfümüdür. Bu parfüm kendine güvenen kadınları simgelemektedir. Klasik giysiyi daha keskin ve şehvetli bir hale sokmaktadır.

Parfümün çiçeksi kokusu ağırdır. Gül kokusunun karabiber ve bergamot özü ile karıştırılmasıdır. Düğününüzü kış aylarında kapalı bir yerde gerçekleştirecekseniz Yves Sain Lauren – Blouse parfümünü seçebilirsiniz.

Kış aylarında daha odunsu kokular arıyorsanız aynı markanın Manifesto Intense kokusunu seçebilirsiniz. Yaz aylarında düğün yapacak gelinlerimiz ise Dolce &Gabbana markalı ‘Light Blue Eau Intense’ parfümünü tercih edebilirler. İçeriğinde, limon, yeşil elma, yasemin ve kadife çiçeği bulunmaktadır. Bu kokular harmanlanarak deniz tazeliğini ve Akdeniz’in yaz günlerini anımsatmaktadır.

Damatlara Özel Parfüm Önerileri

Düğün denilince insanların aklına ilk olarak gelin gelmektedir. Bundan dolayı düğün alışverişlerinde gelinler için daha çok çeşit bulunmaktadır. Parfüm kokularında da genelde gelinler için öneriler sunmaktadır.

Damatlar için ruhunuza, teninize ve cebinize uygun parfümleri sizler için derledik. Damatlara özel parfüm önerilerini sizler için listeledik. Listelediğimiz parfüm önerilerine geçmeden önce düğüne özel nasıl parfüm seçeceğinizden bahsedelim.

Düğün gününüz oldukça yorucu ve uzun solukludur. Bundan dolayı parfümünüzün kötü kokuları bastıracak şekilde kalıcı olması gerekmektedir. Seçeceğiniz damat parfümlerinin içeriğindeki esansiyel yağlarında daha yoğun olması gerekmektedir. İkinci dikkat edeceğiniz nokta ise parfüm zevkleriniz uyuşmadığı arkadaşlarınızla düğünde tercih edeceğiniz parfümü seçmemelisiniz.

Düğün gününüzü kış sezonunda planlıyorsanız daha odunsu ve daha ağır kokularda bulanan Loris Frequence Serisi E-33 markalı parfümü seçebilirsiniz. Seçtiğiniz özel damat parfümünüz size kattığı cazibeyle enerji ve mutluluk saçacaksınız. Parfüm içeriğinde lavanta, taze nane, yosun, sandal ağacı ve sardunya ile size derinlik katan enerjik bir kokudur. Karıştırılan sedir ağacının dipteki etkisi ile parfüme odunsu bir aroma getirmektedir.

Daha hafif, taze ve yumuşak kokular arıyorsanız Loris Pardüm Frequence serisi E-202 numaralı parfümü seçebilirsiniz. Daha çok deniz notalarında değişen müstakbel eşinizi size tekrar aşık olmasını sağlayan bir kokudur.

Damat olarak, düğün gününüzde benzersiz kokmak istiyorsanız parfüm seçimlerinizi birden fazla oluşturabilirsiniz. Uyumlu farklı kokuları kat kat uygulayabilirsiniz. Kendinize has ve derin kokuları bu sayede bulabilirsiniz. Değişik kokuları birbirine karıştırırken en fazla 4 koku seçmelisiniz. Aksi takdirde daha fazla koku seçimi kötü bir izlenim yaratabilir. Düğün gününüz parfüm kokunuz yüzünden kötü olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu