Makaleler

Anneler Günü için platin safir tektaş yüzük

Pırlanta yüzük ne büyüklükte ne şekilde ya da ne sebeple alınmış olursa olsun asla modası geçmez. Pırlantaların büyüleyici parlaklığı ve taşlarımızın benzersizliğiyle yüzüklerinin kalitesi ve güzelliği kıyaslanamaz. Safir yüzüklerin geniş çeşitliliği ile unutulmaz gümüş ve altın yıldönümü yüzükleri, günümüzün modasını yansıtan renkli taşlı yüzükleri ve daha fazlasını içerir.

Renkli bir taşla bezenmiş bir nişan yüzüğü arıyorsanız yıldız cazibesi için hazırlanan bazı favori parçaları gelinlere özel mağazalarında bulabilirsiniz. Geleneksel pırlanta yüzük hâlâ nişan yüzükleri arasında en çok tercih edilen olsa da bazı yaratıcı gelin adayları geleceklerini daha renkli planlıyorlar.
Franco Fontana
Will ve Kate nişan yüzüğü olarak safiri seçerek birbirlerine olan bağlılıklarını ifade ettiler. (İngiltere’nin müstakbel kralı annesinin mavi safir yüzüğüyle evlenme teklif etti) Mohs skalasında en sert taş pırlanta olarak belirtilmiştir ama safir de en dayanıklı taşlardan biridir ve her gün kullanmak için mükemmel bir tercih olacaktır. Sarı, pembe, yeşil ve mor safirler olduğundan sadece mavi ile kendinizi sınırlamanıza da gerek yok.
Pırlantanın yanında safir ve yakut da Mosh skalasında en sert taşlar olarak belirtilir bu yüzden harika seçeneklerdir. Bu üç büyük taşın yanı sıra (zümrüt, safir ve yakut) mücevher dünyasındaki en önemli gelişme farklı renkli değerli taşların bir arada kullanılmaya başlamasıdır.
Dört ölçü birimi; renk, kesim, berraklık ve karat pırlantanın değerini belirler. Bu dört ölçü birimini renkli taşları değerlendirirken de kullanabilirsiniz. Berraklığa bakarken unutmayın ki rubelit gibi bazı taşlardaki kusurlar veya lekeler aslında taşın değerini arttırır.
Pratik karar kolaydır. Ama renkli taşlar daha kişiseldir ve kişisel bir cevap beklerken bu taşlar daha özeldir. Benim açımdan havada aşk kokusu var bu yüzden etrafımdaki yakında evlenmiş ya da evlenecek çiftlere sordum ve bu tavsiyeleri hazırladım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu