Makaleler

Sevgiliniz için hazırlaması kolay Sevgililer Günü kurabiyeleri

Sevgililer Günü kurabiyeleri…

Sevgililer Günü’nde geleneksel ve klasik olarak çiçek ya da çikolata hediye etmek yerine kendiniz kalp şeklinde kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. Herkesin seveceği, birkaç şekerli Sevgililer Günü kurabiye tarifleri vardır.

Çubuklu Kurabiyeler
En sevdiğiniz kurabiye çeşitlerinden kalp şeklinde parçalar hazırlayın ve kalbin altta bulunan köşesine tahta çubuklar geçirin. Şekerler ile kurabiyeleri dekore edin ve kurabiyeler soğuduktan sonra gıda boyasıyla boyayın. Dekorasyonunuz bittiğinde bu kurabiyeleri ya pembe ya da kırmızı amblajla paketleyin ki, güzve şık olsun. Bundan sonra da bu kurabiye lolipoplarını Sevgililer Günü‘nde sevgilinize hediye edin.

Geleneksel Kalp Kurabiyeleri
En sevdiğiniz kurabiye çeşitlerinden kalp şeklinde parçalar hazırlayın. Piştikten sonra kırmızı ve pembe şekerler ile kurabiyeleri dekore edin. Gıda boyasıyla eğer isterseniz kurabiyelerin üzerine sevgilinize iletmek istediğiniz bir aşk mesajı yazabilirsiniz. Eğer gıda boyasıyla kurabiyenin tamamını boyarsanız, kalp şeklindeki şekerlerle de ayrıca süslemeyi de düşünebilirsiniz.Çiçek Kurabiyeleri
Dekore edilmiş bir sepetin altına köpük gibi birşey yerleştirin. Çubuklu birkaç kurabiye pişirebilirsiniz, pişirdikten sonra da çubuklarından tutup, bu köpüğe geçirebilirsiniz kurabiyeleri, ki çiçek gibi gözüksünler. Çiçek kurabiyelerinin yerlerini düzenledikten sonra da, tamamlayıcı birkaç ürün olarak, sıcak çikolata, çikolatalı şekerlemeler ve kalp şeklinde hazırlanmış kurabiyelerden koyabilirsiniz, bunlar sevgilinize sizin yaratıcı biri olduğunuzu göstereceklerdir.

Lezzeti İkiye Katlayın
İki tane kalp şeklinde olan kurabiyelerden alıp içini tatlı herhangi bir dolgu ile doldurarak, kalp şekilli kurabiye sandviçi yapmış olursunuz. Dolgu olarak Sevgililer Günü ile özleşmiş olan kırmızı ya da pembe renkleri yerine çikolata kullanarak koyu renkler seçin. İki kalp şeklinde olan kurabiyenin arasına bitter çikolata kullanabilirsiniz. Kalplerin dışına beyaz çikolata rendeleyerek daha iştah açıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kalpleri Boyayın
Yine en sevdiğiniz kurabiye malzemesini kullanarak kalp şeklinde hazırlayın. Bu sefer fırına koymadan önce gıda boyalarını kullanarak her kalp şeklindeki kurabiye için farklı renklerle farklı, eğlenceli tasarımlar yapın. Eğer isterseniz, Sevgililer Günü ile ilgili aşk sözleri de yazabilirsiniz kurabiyelerin üzerine. Kurabiye boyamak için tarifi çok kolaydır. Bir yumurtanın sarısını ve bir yemek kaşığı su ile istediğiniz renki elde etmek için gerekli olan gıda boyasını karıştırmanız yeterlidir. Sevgilinize hazırladığınız kalp şeklindeki kurabiyeleri boyarken yeni bir fırça kullanmanız önemlidir.
Süslemeler
Kurabiyelerin şekli dışında, süslemeler de Sevgililer Günü temasını yansıtabilir. Kalp süslemeleri, kırmızı şekerlemeler ve üzerinde sözler yazan kalp şekerlemeleri, kurabiyeler fırında çıktıktan sonra hemen eklenebilirler. Başka süslemeler için lütfen kurabiyenin tarifine bakın ve gerekirse tarifte değişiklikler yapın.

Sevgililer Günü kurabiyeleri…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu