EDİTÖRÜNÜZDENMakaleler

En Kullanışlı Tül Perde Hangisi?

Hazır Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tül perde, ev sahiplerinin ürün seçiminde en çok önem verdiği ve kullanıldığı her mekânın tamamlayıcısı olarak göze çarpan dekorasyon öğesidir. Kolay dekore edilmesi, gün ışığına engel teşkil etmemesi ve temizliğinde zahmet gerektirmemesi nedeniyle yaygın olarak tercih edilen perde modellerinden biridir.

Tül perde modellerinin yanı sıra fon perde, stor perde ve zebra perde de mimarlar ve müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

En Kullanışlı Tül Perde Hangisi
En Kullanışlı Tül Perde Hangisi?

Hazır Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Perde satın alırken odanın stiline, kullanım fonksiyonuna, evin ölçülerine ve gün ışığını alma durumuna göre seçim yapılır. Evinize en çok yakışan tarzınızı yansıtan perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

• Maliyeti değerinde fiyat avantajı sunan ürünler satın alınmalıdır. Perde fiyatları baz alınarak ucuz perdelere yönelmek, düşük kaliteli ürün satın almak olumsuz sonuçlar doğurabilir. Aşırı ısıya maruz kalan tüllerde vaktinden önce yırtılmalar görülebilir. Kaliteden ödün vermeyerek, güvenilir firmalardan alışveriş yapılmalıdır.
• Perde modelleri seçim aşamasında, uygulama yapılacak mekânın dekorasyonunu tamamlayan, kullanım amacına uygun desenler ve modeller tercih edilmelidir.
• Kumaş seçiminde, güneş ışığının içeriye süzülme derecesine önem verilmeli, bunun yanı sıra odaya katacağı estetik görünümü önemsenerek tül renginde tercih yapılmalıdır.
• Mobilyaların modeline uyum sağlayan tül deseni ve modelini tercih etmeli bu sayede evinizin havasında tarzınızın esintilerini yansıtabilirsiniz.
• Özel ölçülerle dikilmiş tüller uygulama alanında muntazam bir görüntü sergiler fakat hazır olarak üretilmiş perdeler tercih edildiğinde, uzunluk farkları veya renk farkı gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Hazır Tül Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kaliteli ve Ucuz Tül Perde Metre Fiyatları Hakkında Bilinmeyenler Nedir?

Güneş ışığının mekana girmesini sağlarken, dışarıdan iç mekanın görüşünü bir nebzede olsa engellemek amacıyla fon perde yerine tül perde şeklindeki modeller kullanılır. Tüllerin güneş ışığına direkt maruz kalmaları nedeniyle, ısıya ve sıcaklığa uyum sağlayabilecek kaliteli iplikle dokunmuş uygun ürünler olması gerekmektedir.

Mekânın dekorasyonunu tamamlayan en önemli öğe olması nedeniyle müşteriler ve mimarlar tarafından sıklıkla tercihe edilen bir perde modelidir. İndirimleri takip ederek kaliteli bir tülü ucuza satın alarak düşük bütçeyle evinizin havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Kaliteli ve Ucuz Tül Perde Metre Fiyatları

2022 Tül Perde Modelleri Hangileri? En Kullanışlı Tül Perde Hangisi?

Kullanım alanına ve tarzına göre değişiklik gösteren tülün renk, desen ve kumaş türü farklılıklarını ortaya koyan şey ürün çeşitliliğidir. Perde çeşitleri arasından seçim yapılırken korniş uzunluğuna ve evin yüksekliğine uyum sağlayacak modeller tercih edilmelidir.

Tülün tek kullanılabilmesinin yanı sıra fon perde ve stor perde ile farklı kombinasyonlar yapılarak ortamın ambiyansını değiştirecek modellerle de kombin yapılabilir.

En kullanışlı perde seçimi, güneşi süzme derecesine, ortama ferahlık katmasına, mekâna uyum sağlamasına, kolay temizlenebiliyor olmasına bağlıdır. Salon, misafirlerin ağırlandığı bir ortam olmasından dolayı, tül seçimi sırasında kullanım avantajı göz ardı edilerek daha çok görsel bütünlüğe önem verilir.

2022 Tül Perde Modelleri Hangileri?
Kullanışlı Tül Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tül Perde Fiyatları 2022 : Salon Tül Perde Modelleri Fiyatları Ne Kadar?

Perde satın alırken fiyat avantajı sunan ürünlere yönelmek oldukça önemlidir. Ucuz diye satın alınan düşük kaliteli ürünler erken deformasyona ve yırtılmalara neden olabilir. Bunun yanı sıra, zor temizlenmesi, ütü gerektirmesi de zaman kaybına neden olabilir. Perde seçimi sırasında kaliteden ödün vermeden, güvenilir firmalardan alışveriş yapılmalıdır.

Salon için perde modeli seçiminde ise koltuk rengine yakın renkler seçilmemeli, aksi takdirde tül ve koltuk bir bütün halinde görünerek mekânda demode bir görüntüye neden olabilir. Desenli mobilyalarda düz tül, desensiz mobilyalarda desenli tül seçimi, uygulanacak yer için doğru bir tercih olacaktır. Mobilyaların modeline uyum sağlayan tül deseni ve modelini tercih ederek evinizde tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Tül perde çeşitlerine göz atarak evinizin ve iş yerinizin tüllerini yenileyerek mekâna küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Perde modelleri hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için web sitemizi ziyaret edebilir, Perde Outlet iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu