Makaleler

Sevgililer Günü için en son trendy küpe modelleri …

Sevgililer günü kapıda  ve hâlâ sevgilinize ne alacağınızı bulamadınız mı?
Paniğe gerek yok, özellikle kadınlar için pek çok farklı seçenek bulunmakta. Sade, hoş ve her gün kullanıp, sizi hatırlayabileceği bir şey almak istiyorsanız sevgilinize bir çift küpe hediye etmeniz en doğrusu olacaktır.
Göz önünde bulundurmanız gereken kriterler var, sevgilinizin tarzı ve karakteri gibi. Sevgiliniz giyinip süslenip, eğlenmeyi seven, kendine güvenen biri mi? Ya da her zaman derli toplu mu? Veya sade zevkleri olan ve manevi değerlere her şeyden daha fazla önem veren biri mi?
Ayrıca ilişkinizin durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Birisine mücevher hediye etmek o kişiyle gerçek bir ilişkiniz var demektir. Sadece bir aydır çıktığınız sevgilinizin üzerinde 3 karatlık elmas küpelerle baskı yaratmak istemezsiniz. Bu durumda daha basit ve sade bir hediye seçmeniz yerinde olur. Ama hediyeniz günün anlamına istinaden kalp şeklinde ya da kırmızı renkte olsa iyi olur.
Aynı zamanda hediye edeceğiniz küpelerin sevgilinize özel olmasını da isteyebilirsiniz mesela burç taşı ya da en sevdiği renkten olması gibi.Mağazalarda farklı tarzlarda küpeler bulmak mümkündür ve belli yüz tiplerine göre modeller vardır.
 Trendy küpe modelleri
Arte Diore
Aslında başlıca üç küpe tipi vardır. Top küpe, halka ve damla ya da sallantılı küpeler.
Yüz şekliyle ilgili bir fikriniz yoksa top küpe en güvenli seçenek olacaktır çünkü her yüz tipine uyar. Top küpeler tam kulak memesinde duran klasik model küpelerdir ve farklı kıymetli taşlarla ya da metallerle tasarlanabilirler. Burada yapabileceğiniz pek çok hamle vardır mesela yüksek kaliteli pırlantadan yapılmış, şık bir çift top küpe ilişkide ciddi olduğunuzu ve yatırımınızı da sevgilinizi mutlu etmek için harcamaya istekli olduğunuzu gösterir. Ya da ona kıymetli elmas yerine grift metalden tasarlanmış bir top küpe hediye ederek “seninle çıkmaktan çok mutluyum, senden gerçekten hoşlanıyorun ve benim için önemlisin” mesajı verebilirsiniz. Yani top küpeler her duruma uygundur ve son derece şıktır, hataya çok az yer bırakır.
Bir diğer model de halka küpelerdir. Bu küpeler sade altın ya da gümüşten olabileceği gibi daha kalın ve taşlarla işlemeli olabilir. Sevgililer günü hediyesi olarak  üzerinde tek bir küçük taş olan halka küpeleri tavsiye ederiz. Tabii yine sevgilinizin zevki de önemlidir. Moda uzmanları halka küpelerin en çok kare yüz tipine yakıştığını söyler. Halkalar yüzü yumuşatmakta yardımcı olur ve daha köşeli görünmesini engeller.
Franco Fontana
Son olarak sallantılı küpeler,  top ve halka küpelere nazaran çok daha fazla çeşitleri vardır. Bazı sallantılı küpeler gerçekten de benzedikleri için avize küpe diye adlandırılır. Bu tarz küpeler genellikle gece bir kulübe giderken tercih edilir. Ayrıca gözleri, elmacık kemiklerini, kalp şeklinde bir yüze sahip kadınların çenelerini  ön plana çıkarır. Ayrıca top küpe gibi sade ve şık bir tarzı olan damla küpeler de mevcuttur. Tek farkları kulak memenizde bir top gibi durmak yerine hafif aşağıya sarkmalarıdır. Yüze simetri kazandırdıkları söylenir. Top küpeler gibi ilişki durumunuza ve sevgilinizin stiline göre seçebileceğiniz, ucuzdan çok daha pahalıya pek çok farklı anlam ifade eden çeşitleri vardır.Sonuç olarak bu Sevgililer Gününde akıllıca seçimler yapın ve sevgilinizi size daha da çok bağlayacak en mükemmel hediyeyi satın alın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu