Makaleler

Düğünden Sonraki İlk Haftanızı Nasıl Hayal Ediyorsunuz?

Düğünden Sonraki İlk Haftanızı Nasıl Hayal Ediyorsunuz?

Genel olarak düğünlerde halaylar çekildikten sonra yemekler yenilir ve takı merasimi yapıldıktan sonra herkes evlerine dağılır. Bu süreç gelin ve damat adayı için çok eğlenceli olmanın yanı sıra bir o kadarda kafa karıştırıcıdır. Düğünden sonraki ilk haftanızda eğer bir planınız yoksa ve ne yapacağınız konusunda en ufak bir fikre sahip değilseniz siz de makalemizden faydalanabilirsiniz.

Eşinizi Balayına Gitmeye İkna Edin.

İlk öncelikle şunu belirtmeliyiz ki balayına gitmezseniz düğünden sonraki ilk haftanız evde oturmakla geçecek. Bu yüzden nişanlıyken eşinizi balayına gitmeye ikna edin. Aksi takdirde “yeni evlenen çiftleri yalnız bırakmak” deyimi altında evde eşinizle bir hafta baş başa oturacaksınız gibi görünüyor.

Geleneklerimizi Unutmamak Gerek!

Gelin ve damat ilk gecelerini geçirdikten sonraki gün anne ve babaların elini öpmek üzere yol alır. Doğu ve Karadeniz kültüründe yer alan bu adet sizin kültürünüzde yer almayabilir. Eğer balayına gidecekseniz bu âdeti yerine getirmeyip, daha sonradan tüm aileyi evinizde yemeğe alabilirsiniz.

Eşinize Bolca Zaman Ayırın!

Çiftlerin yaptıkları en büyük hata bu dönemde birbirlerine çekingenlik duymalarıdır. Oysaki iş yoğunluğundan ve günlük telaştan bir daha böyle bir duygu yoğunluğunu kolay kolay bulamayacaklardır. Bu yüzden eşinizle bu dönemde bol bol sohbet edip, bol bol gezmeye çalışın. Birbirinizi iyi tanımaya, flört dönemindeyken keşfedemediğiniz şeyleri denemeye çalışın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu