BültenlerDamat Adayları İçinDüğün Hazırlıkları

Damatlar için düğün hazırlıkları

Genellikle düğün hazırlıkları sırasında gelinler daha göz önünde, damat ise biraz geri planda kalıyor gibi, halbuki gelin kadar damat da önemli düğünler için, öyle değil mi :))

Şaka bir yana, artık bu değişiyor ve erkekler de bakımları ile düğün gününe hazırlanıyor. Ayrıca bir çok damat adayı düğün öncesi medikal uygulamalar ve estetik cerrahi yöntemlere de başvuruyor.

Yaklaşan düğün mevsimi ile son yıllarda, özellikle damatların da sıkça kliniklerini ziyaret ettiğini belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, damat adaylarının cilt bakımından tutun, cerrahi müdahalelere kadar farklı estetik problemlerine çözüm aradıklarını ifade ediyor.

Damat adayları için düğün öncesi hatırlatmalar
Damat adaylarının düğün öncesi estetik sorunları

Son yıllarda düğün günü damatlar da gelinler kadar bakımlı olmak istiyorlar. Cihantimur,  ağırlıklı olarak karın kası estetiği, cilt bakımı, lazer epilasyon, örümcek ağı estetiği, saç ekimi ve jinekomasti gibi konularda başvurular geldiğini ancak bu müdahaleler için mutlaka 6 ay evvelinden kliniğe müracaat edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Düğün kadar önemli olan balayına hazırlanan damat adayları, sporla bir türlü kavuşamadıkları fit görünüme, estetik cerrahiden yardım alarak kavuşabiliyorlar.

Liposculpture tekniği ile yapılan karın kası estetiği ile damatlar maskülen ve baklava karınlarına kavuşuyorlar. İşlem karın bölgesinde fazla yağların alınması ve vücutlarına uygun bir şekilde kıvrımların tasarlanması ile gerçekleşiyor.

Bunun dışında yine en çok talep gören Jinekomasti estetiğidir. Damatların en büyük kabuslarından biri olan büyük meme sorunu artık minik cerrahi müdahaleler ile son buluyor.  Damatlığın içinde bile görülebilen büyük meme erkeklere zor anlar yaşatıyordu. Günümüzde sıkça görülen erkeklerde meme büyüklüğü sorunu Jinekomasti operasyonları ile noktasal girişler ile fazla yağlar eritilip, dışarıya akıtılıyor.

Düğün günü ve uzun parti gecesinde canlı ve dinamik görünmek isteyen damatlar Örümcek Ağı estetiğine de başvuruyorlar. Bunun dışında damat adaylarının tercih ettikleri dolgu ve botoks işlemler var. Düğün öncesi muazzam sonuçlar elde edilmesi için çeşitli maskeler de uygulanabiliyor.

Düğün öncesi damatların bir başka sorunları da kellik. Seyrekleşen saçlar ve erkek tipi saç dökülmesi aslında kalıtımsal bir durum olsa da, günümüzde bir çok erkek bu sorun ile büyük öz güven eksikliği yaşıyor. Düğün hazırlıkları esnasında  bu sorun doruk noktasına geliyor ve düğün gecesi daha genç ve dinamik görünmek için saç ekimine başvurular artıyor.

Organik saç ekimi işleminde alınan yağ dokusu, belli bir işlemden geçirilerek kök hücre ile zenginleştiriliyor ve saçsız bölgeye enjekte ediliyor. Uzmanların tespitine göre bu işlemler sayesinde çok kısa sürelerde uyumlu sonuçlar elde ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu