Makaleler

Kır Düğünü Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kır Düğünü Hakkında …
Düğün hazırlığı içerisinde olan çiftler, aylar öncesinden mekân bulmaya çalışıyorlar. Tercih edilecek mekânın hem hayal ettikleri gibi olmasını, hem de bütçelerine uymasını istiyorlar. Günümüzde artık düğün mekânları için oldukça fazla alternatifler mevcut. Bunun için ilk önce nasıl bir düğün istediğinize karar vermeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekiyor.
Sıcak yaz aylarında çiftlerin ilk tercihi artık kır düğünleri oluyor. Kapalı düğün salonlarının sıkıcı etkisinden kurtulmak isteyenler, kır düğünü mekânlarını çok daha cazip buluyorlar. Eğer siz de kır düğünü yapmaya karar verdiyseniz, herhangi bir olumsuzluk ile karşı karşıya kalmamak adına en uygun ayları tercih etmeniz ve havanın o günkü durumunu önceden kontrol etmeniz gerekmektedir.
Dünya evine bir kır düğünü ile girmek istiyorsanız eğer, bunun avantajlarını ve dezavantajlarını düşünerek davranmalısınız. Kır düğünü, doğanın içerisinde yapıldığı için konuklara çok daha sıcak bir atmosfer yaratır. Renk renk çiçeklerle ve aksesuarlarla süslenen mekânlar adeta iç açar.
Ancak kır düğünü gündüz gerçekleşecekse eğer, güneşten korunmak adına gölgelendirmenin olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Birçok kişinin yaz düğünü istemesi sebebi ile mekânlarda yer bulmak oldukça güç olmaktadır. Bu sebeple, düğünü yapmak isteğiniz yeri önceden ayarlayarak rezervasyonunuzu yaptırmanız gerekir.
Kır düğününde yaşanabilecek en büyük sorun, kuşkusuz ki beklenmedik bir yağmurun gelmesidir. Hava durumunu aylar öncesinden takip etme olanağınızın olmaması sebebi ile mümkün olan en kısa sürede o günün hava şartlarını kontrol ederek, mekân sahiplerinden gerekli tedbirleri almasını istemelisiniz. Mekânın kapalı bölümü yeteri kadar kapasiteye sahip değilse eğer, portatif çadırlar ile de bir çözüm yaratılabilir.
Yemyeşil çayırları ve rengârenk çiçekleri ile enfes bir görüntü yaratan kır düğünü mekânları, konuklarınızın çok daha güzel vakit geçirmesini ve güzel havanın tadını çıkarmasını sağlar. Kapalı düğün salonlarının aksine, rahat bir nefes almanıza da olanak tanıyan kır düğünü mekânlarının süslemelerini tamamen kendi zevkinize göre yaptırabilirsiniz.
En mutlu gününüzün kusursuz geçmesi ve hiç bir aksiliğin yaşanmaması için deneyimli bir düğün organizatörü ile birlikte hareket etmeniz de sizin yararınıza olacaktır.
Kır Düğünü Hakkında…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu